KAVAK ve HIZLI GELİŞEN ORMAN AĞAÇLARI ARAŞTIRMA ENSTİTÜSÜ MÜDÜRLÜĞÜ'NDEN

HABER ve DUYURULAR

2017 Yılı Olağan Teknik Kurul Toplantısı Yapıldı

Kavak ve Hızlı Gelişen Orman Ağaçları Enstitüsü Müdürlüğünün 2017 yılı olağan teknik kurul toplantısı 29.11.2017 tarihinde Enstitümüzün Gazi Salonunda yapıldı.

Kocaeli Vali Yardımcısı Osman EKŞİ'nin katılımıyla gerçekleşen toplantıda, Sakarya Bölge Müdür Yardımcısı Halil KARADEMİR ile İşletme Müdürleri ve şefleri, Eskisehir Orman Bölge Müdürlüğünden Ahmet ÇİÇEK, Seyhan AYDOĞDU, Rabiye TUNCER, ve İzzet BOLATKIRAN, DSİ 15. Şube Müdürlüğünden Nalan TÜTÜNCÜ, Enstitümüzün eski çalışanlarından  Prof Dr. Metin SARIBAŞ, Mustafa ZENGİN, Mehmet ERCAN, Hüsni Ali ŞAHİN, Hüseyin KILIÇARSLAN, Kazım ULUER ve Hülya TAMYÜKSEL, Üniversitelerimizin değerli hocaları Karabük Orman Fakültesinden Yrd.Doç Dr. Murat ALAN, Düzce Orman Fakültesinden Yrd. Doç. Dr. Beşir ATALAY, Kocaeli Ünv Arslanbey MYO. Alaattin BABAT, Bursa Teknik Üniversitesinden Nadir YILDIRIM, Yrd.Doç.Dr. Mehmet Ali ERMEYDAN, Araştırma Görevlisi Alper ERTÜRK ve enstitümüz teknik personelin katılımıyla gerçekleştirilen toplantı Enstitü Müdürü Ercan VELİOĞLU 'nun konuşması ile açıldı.

Teknik kurul süresince Enstitünün 3 yeni, 2 biten projesi ve her Başmuhendisliğin devam eden projeleri ve bölüm çalışmalarını anlatan sunumlarıyla teknik kurul sona erdi.

Değerlendirmelerin ve öz eleştirilerin yapıldığı toplantıda gelecek döneme ait proje fikirleri de şekillendi. Yapılan değerlendirmelerin ardından çalışmaların verimli olması dilek ve temennileriyle toplantı sona erdi.


Araştırma Ormanındaki Sahilçamı 7 kg Reçine Verdi (20.11.2017)

Sakarya Orman Bölge Müdürlüğü tarafından yeniden üretilmeye başlayan reçine çalışmaları, Kerpe Araştırma Ormanında yapılmaktadır.

Özellikle sahilçamı meşcerelerinde uygulanan çalışmalarda reçine üretimi ağaç başına ortalama 2,5 kg düşmektedir. Ayrıca sahilçamı kalite olarak 13 derece standardında 3. dereceye sahiptir. Kerpe Araştırma Ormanı 5 nolu bölmede fotografta da görülen sahilçamı ağacından yılda 7 kg reçine üretimi yapılabilmiş ve bir rekora imza atılmıştır.


Enstitü Müdürlüğümüzden Vali Hüseyin AKSOY'a Ziyaret (16.11.2017)

İlimize yeni atanan Kocaeli Valisi Hüseyin AKSOY, Enstitü Müdürümüz Ercan VELİOĞLU ve Enstitü Müdür Yardımcımız V. Necat DEMİRSU tarafından makamında ziyaret edildi. Müdürlüğümüz ve çalışma faaliyetleriyle ilgili bilgi verildi.

Yeni görevinde Vali Hüseyin AKSOY'a başarılar dileriz.


Ormancılık Literatürüne Bir Katkı Daha Yaptık (15.11.2017)

3-7 Mayıs 2017 tarihinde Macaristan'da gerçekleştirilen 3. Uluslararası Mühendislik ve Doğa Bilimleri Konferansında Dr. Cemal FİDAN "Effect of organic matter content and seedling density for groving bare-rood narrow-leaved ash (Fraxinus angustifolia  vahl.) seedlings" konusunda sunmuş oldugu sözlü bildiri Eurasion Journal of Forest Science dergisinde yayınlanmıştır.

Arkadaşımıza çalışmalarında başarılar dileriz.


2018-2020 yılı Döner Sermaye Bütçe Toplantısı Yapıldı (03.11.2017)

2018-2020 yılı Döner Sermaye Bütçe Toplantısı yapıldı. 30 Ekim–3 Kasım 2017 tarihleri arasında Afyonkarahisar’da yapılan toplantıya Orman Genel Müdürü Bekir KARACABEY, Genel Müdür Yardımcıları Dr. Ahmet İPEK ve Yusuf ŞAHİN’ de katıldı. 2 Kasım günü Orman ve Su işleri Bakanı Prof. Dr. Veysel EROĞLU  da katılarak bir konuşma yaptı.
 

Toplantıda Teftiş Kurulu Başkanı, İç Denetim Başkanı ve Hukuk Müşavirlerinin yanı sıra tüm Daire Başkanları, 12 Ormancılık Araştırma Enstitüsü Müdürleri ve 28 Orman Bölge Müdürleri 2017 yılı içerisinde yaptıkları çalışmalarını ve 2018 yılı programlarını açıkladılar.

Enstitü Müdürümüz Ercan VELİOĞLU 2017 yılında 2 araştırma projesini bitirdiklerini ve 3 yeni proje hazırladıklarını belirterek Gürcistan’la, Çölleşme ve Erozyonla Mücadele Genel Müdürlüğü ile ve Kavakçılık projelerimizi katarsak 32 projeyle hizmet veriyoruz diyerek sunumunu yaptı.
 


TALEP, GÖRÜŞ ve ÖNERİLER

Orman ve Su İşleri Bakanlığı, Orman Genel Müdürlüğü'ne bağlı Kavak ve Hızlı Gelişen Orman Ağaçları Araştırma Müdürlüğü, telefon, e-posta, mektup ile veya şahsen yapılan tüm başvurulara derhal cevap vermekte ve ürettiği bilgileri her isteyen kişi, kurum ve kuruluşa ulaştırmaktadır.

Müdürlüğümüzden yapılacak herhangi bir talepte, 4982 sayılı Bilgi Edinme Hakkı Kanunu gereğince, isim, adres ve T. C. Kimlik Numaranızı vermeyi lütfen unutmayınız.

Telefonlar: Santral: 0262 3121135 - 3121136 - 3121146. Sekreterlik: 0262 3121143
Faks : 0262 3121137
Adres : Kavakçılık Araştırma Enstitüsü, Kullar Ovacık Mahallesi, D-100 Karayolu üzeri, Hasat Sokak No: 3. Başiskele-KOCAELİ
PK 93,  41001- İZMİT / KOCAELİ
e-Posta:     kavak@kavak.gov.tr                    kavak@ogm.gov.tr

Web sayfalarımızın içeriği hakkındaki görüş ve önerilerinizi lütfen bize yazınız.

ANA SAYFA